Hakkımda!

Herkese Merhaba!

Hakkımdan bahsetmek gerekirse, İlkokul hayatımı 60. yıl Anadolu İlköğretim okulunda, Orta okul ve Lise hayatımı İstek Acıbadem Anadolu Lisesinde geçirdim. Son olarak da, Dokuz Eylül Üniversitesinde kısa ismi ÇEKO olan, “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri” bölümünü bitirdim.

Öğrencilik hayatımı kişisel gelişim kitapları okuyarak, geleceğimi bilinçli bir şekilde şekillendirerek, bilginin güç olduğunu kabul ederek bilgilenme amaçlı olarak konferanslara katılarak (açıkca söyleyebilirim ki bunu, birçok öğrencinin sadece “katılım belgesi” almak için yaptığı gibi değil de, sadece kişisel gelişim ve tecrübe edinmek ve ek olarak bilgilenme amaçlı yaptım), ayrıca maddi durumum el verdiği ölçüde paralı kurslara giderek ve de imkanım ölçüsünde staj yaparak geçirmeye çalıştım.

Ayrıca üniversitede okurken İngilizcemi daha da geliştirmek amaçlı, sadece üniversite öğrencilerine sunulan “Work & Travel” programına katıldım ve ABD’ye gittim. Geri döndüğümde kazandığım para ile “hızlı okuma”, “hafıza geliştirme” ve ayrıca “E-Dış ticaret kursuna” gittim. Hızlı okuma kursu, hayatımı değiştiren bir kurs oldu, bunu açıkça söyleyebilirim. Çünkü kurs sayesinde hem kitap okumanın zevkli birşey olduğunu öğrendim, üstelik “daha” fazla kitabı, “daha” hızlı şekilde ve sıkılmadan okumayı öğrendim. Herkese tavsiyemdir.

Blog sayfasını yazmam ilk önce yazarken kendimi bilgilendirmek için,  sonra da bu bilgiyi aynı anda diğerleri ile paylaşabilmektir. 2017 yılı (Yıl verdim çünkü,  her yıl bu mottoyu değiştirmeyi çalışıyorum!) için Mottom “Öğren, Öğret, Bildiğini Paylaş”tır. Bilgilerimi paylaşmayı çok severim. Bazı insanlar vardır ki çok bilgililerdir fakat bunu onlarla konuşunca anlarsınız. Bunun yerine kendine has bir hayat akışına sahip olan internet ortamında, bilgiye ihtiyacı olan insalara da ulaşmayı ve onları da öğrendiğim şeyler hakkında bilgilendirmeyi amaçlayarak böyle bir blog oluşturdum. Umarım faydalanan olur.

Çağrı ÇIĞMAN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s