-SİGARANIN BULUŞTURMA SERÜVENİ-

12670141_1143791528994287_1903984267029169838_n

-SİGARANIN BULUŞTURMA SERÜVENİ-

SİGARA can alıcı ve çok iyi birşeydir! SİGARA, insanları kaynaştırır, topluca arkadaşlık ortamı yaratır, buluşturur..! Bir buluşma aracıdır! Karşındakini SİGARA sayesinde tanırsın. Onunla birlikte sohbet ve muhabbet iyidir, bir de kimisine göre birlikte eşlik edebileceği alkol vardır. Müthiş sosyal bir nesnedir kendisi. İnsanları birbirleri ile kaynaştırdığı gibi, canı sıkılmış bir bireyi de kendi başına rahatlatma yeteneğine sahiptir. Tam bir DOSTtur SİGARA. Tam bir buluşma aracı!

Ama aynı SİGARA aynı topluluktaki tüm güzel insanları hain ve kalleşcesine içeriden yaralamaktadır. İnsanın içini karalar, parça parça eder. Önce ciğerler, sonra damarlar, sonra kalp, beyin vs diye bu organlar da sigara yüzünden birbirine bağlanmıştır artık. Onlar da sosyalleşmiş ve hep birlikte dışarıda SİGARA olarak anılan şeyin içeride “KANSER” olarak anıldığını anlamışlardır. Yani SİGARA yine sosyalliğini konuşturmuş, bu sefer de organların arkadaş olmasını ve KANSER ile birleşmesini sağlamıştır! Yani SİGARA yine bir buluşma ayarlamıştır!

Ama işte artık bazı şeyler onların da canını sıkmaya başlamıştır. KANSER içeride büyüdükçe, SİGARA de onunla buluşmak için can atmaktadır. Ne de olsa bu ikisi aynı birdir; kardeştir, birbirinden uzun zamandır ayrı kalmış DOSTturlar. Buluşmaları an meselesidir. Ve belli bir süre sonra ortak noktayı bulmak ve birbirlerine yaklaşmak isterler. Fakat önlerinde bir engel vardır: “İNSAN BEDENİ” Aşmaları gereken sadece budur. KANSER ise bu noktada sigara ile buluşmak için insan vücudu ile savaşa başlamıştır. Madem içerideyim der, bari şunu yarıp açayım, böylelikle dostumla buluşabilirim. Ama oda ne; asla ulaşamamaktadır. Sonunda deliye dönen ve kapana kısılmış olan KANSER, çareyi ev sahibi olan insan bedenini yok etmekte bulmuştur. Ve nihai savaş başlamıştır artık. Çünkü kanserin yanında tüm vücut organları vardır, ve hepsi bir artık bu hapisin son bulmasını istemektedir. Son çare olarak “ÖLÜM“ü görürler ve ona doğru koşarlar; buluşmak için can atmaktadırlar!

Bu arada ev sahibinin (yani insanın da) ise bu isyanı farketmesi tam son anda olmaktadır fakat ne yazık ki iş işten geçmiştir. Artık içinde isyan başlamış ve kişinin içi içine sığmamaktadır. Senelerdir bekleyen bu ayrı kalmışlık ÖLÜM ile bir araya gelecektir ya, bunun umuduyla organlar teker teker ve ard arda isyana başlamıştır. Ve böylelikle yılların birlikteliği, sona gelmektedir. ÖLÜM bir ortak paydadır; özgürlük ve kurtuluşu ÖLÜMde görürler! Organların acelesi bundandır… Yalnızca buluşmak!

Ve böylelikle günler sonra, SİGARA ile başlayıp, güzel sohbetlerle devam eden tüm güzel anılar içerideki varlıkların KANSER paydasında birleşip de ÖLÜM ile özgürlüğe kavuşması serüveni son bulmuştur. Büyük buluşma gerçekleşmiştir!

Yani SİGARA tamamen dostluğa dayalı bir şeydir. Bir YAŞAM FORMU’dur. Doğar, yaşar ve ÖLDÜRÜR!!! Pardon, BULUŞTURUR!

Eğer sizin de sevdiğiniz birileri vefat ettiyse, biran önce ve deli gibi SİGARA içmelisiniz, çünkü SİGARA buluşturur! Sigara öbür dünyaya açılan kapıdır; sizi sevdiklerinizle buluşturur!

SİGARA için! SİGARA iyi birşeydir… SİGARA buluşturur!


Çağrı ÇIĞMAN

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s